Google Glass

Prvá banka
v okuliaroch

 
 

Prvá banka
v okuliaroch

Top funkcie aplikácie

Prvá banková aplikácia pre Google Glass na Slovensku

Praktická nositeľná elektronika

Predĺžená ruka smartfónu

Ovládanie hlasom

Nový trend
v bankovníctve?


Nositeľné technológie

Elektronika ako módny doplnok sa postupne dostáva k slovu. Nasadíte si Google Glass ako obyčajné okuliare a poslúžia podobne ako smartfón. Ale veľkou výhodou je, že máte voľné ruky a svojim pohľadom vnímate rozšírenú realitu (augmented reality).

Môžete vyhľadávať na Googli, prehrávať hudbu a video, fotografovať alebo si dokonca vybaviť záležitosti v banke vďaka prvej bankovej aplikácii pre Google Glass na Slovensku.

Okuliare, ktoré vás počúvajú na slovo

Google Glass môžete ovládať buď manuálne alebo hlasom. Aplikácia Tatra banka pre Google Glass pozná tieto pokyny, ktoré je zatiaľ potrebné zadávať po anglicky.

Find ATMs
Hneď sa vám zobrazí desať najbližších bankomatov Tatra banky v okolí. Potom si už len stačí vybrať, ktorý máte po ceste na stretnutie. Zaujímavosťou je vyhľadávanie cez rozšírenú realitu (augmented reality). Poloha bankomatov sa na displeji zobrazí podľa smeru, ktorým máte otočenú hlavu.

Find branches
Ak potrebujete navštíviť pobočku v Tatra banky v štvrti alebo v meste, ktoré nepoznáte, zadajte pokyn Find Branches. A vo výhľade máte desať najbližších pobočiek. Ak sa v meste nevyznáte, dovedú vás k miestu určenia pomocou navigácie.

Show me innovations
Okrem toho s Google Glass budete v obraze aj vo všetkých inováciách. Po tomto pokyne sa vám spustí YouTube video s inováciami Tatra banky.

Call DIALOG Live
Aj keď máte smartfón vo vrecku, po tomto príkaze Google Glass zavolá na kontaktné centrum DIALOG Live, kde vás overia podľa hlasu. Stačí keď si Google Glass spárujete cez Bluetooth so svojim smartfónom.


Prvé Google Glass sa u nás začnú predávať už v priebehu leta a určite stojí za to vyskúšať si aplikáciu Tatra banke pre Google Glass naživo.


Tatra banka priniesla aplikáciu v spolupráci s českou spoločnosťou Inmite.