Článok

Aplikácia Tatra banka

Aplikácie Tatra banky: 7 tipov na uľahčenie dňa so smartfónom

Mobilné aplikácie Tatra banky nie sú len pre technologických nadšencov alebo IT manažérov. Prečítajte si niekoľko spôsobov, ako si s nimi uľahčiť deň.

Či už ide o vysokoškolského študenta, ženu na materskej alebo postaršieho obchodného cestujúceho, možnosti smartfónu a rôzne aplikácie vedia pomôcť každému. Kde všade a ako sa s nimi počas jedného dna môžete stretnúť?

1. Ráno pri raňajkách si narýchlo prezriete správy a statusy priateľov na sociálnych sieťach. Jeden z nich odporúča nový knižný bestseller, večer sa asi zastavíte v kníhkupectve.

2. Treba sa ponáhľať do práce, no zazvoní pripomienka, že platnosť mesačného cestovného lístka skončila. Našťastie dopravný podnik má pobočku neďaleko. A čo je ešte väčšie šťastie, disponuje terminálom na bezkontaktné platby. Platnosť lístka jedným dotykom predĺžená.

S aplikáciou Tatra banka je smartfón niekedy ozaj ako bankomat.

3. Po ceste v električke si nasadíte bluetooth slúchadlá. A tie nové Sony, ktoré ste dostali k narodeninám, navyše podporujú NFC. Stačí sa ich dotknúť mobilom a sú spárované. Zostatok na účte z potvrdzovacej SMS z banky nejako nesedí. V aplikácii Tatra banka si preto prejdete prehľadný zoznam pohybov na účte a ozaj, zabudli ste na posledný veľký víkendový nákup v hypermarkete.

NFC nie je len na platenie, funguje aj na párovanie elektroniky.

4. Neskôr na obed sa rozhodnete pre neďaleké ázijské bistro. Žiaľ, nedá sa u nich platiť kartou a ako naschvál nemáte žiadnu hotovosť. Rýchlo spustiť aplikáciu Tatra banka, nech zobrazí, kde je najbližší bankomat.

Rýchly obed je s bezdotykovým platením ešte rýchlejší.

5. Manželka vám už týždeň opakuje, aby ste šli vybaviť úver na nákup novej kuchyne. Nemusíte však nikam chodiť, počas obeda o svoj predschválený úver požiadate v aplikácii Tatra banka, stačí zopár klikov. A hľa, do niekoľkých minút máte peniaze načerpané na účte. Kuchyňu už stačí iba zaplatiť, samozrejme, opäť cez aplikáciu Tatra banka.

6. Podvečer sa chcete zastaviť v kníhkupectve po kamarátom odporúčanú knihu. Z práce si ale nesiete hromadu spisov, takže máte voľnú len jednu ruku. Ešte dobre, že toto kníhkupectvo má vedľa pokladne logo bezkontaktných platieb. Takže jedno zázračné mávnutie smartfónom a nová kniha je kúpená.

7. Večer už len relax s novým románom. Na chvíľu ho ešte preruší nová pošta. Faktúra na zaplatenie energií ostala v schránke zabudnutá niekoľko dní, treba sa poponáhľať ju zaplatiť. Ale kde teraz večer zháňať poštu? Jasné, mobilná aplikácia Tatra banka má funkciu snímania čiarových kódov z poštových poukazov a faktúr. Jedno namierenie objektívu, potvrdenie platby a už len smelo do čítania novej knihy.

 
 

Mohlo by vás zaujímať