Článok

Inteligentné hodinky

Svoj účet si skontrolujete aj na hodinkách (recenzia)

Aplikácia Tatra banky sa prvýkrát dostala do hodiniek. Prečítajte si, čo dokáže nová verzia.

Skontrolujte si svoje financie, pošlite peniaze z kreditnej karty či zdieľajte pohyby na účte. Tatra banka prináša do svojej aplikácie, ktorú využíva
150-tisíc klientov, ďalšie nové funkcie.

Zaujímavosťou novej verzie je možnosť používať túto aplikáciu aj v inteligentných hodinkách. A to konkrétne v známych Apple Watch alebo vo všetkých, ktoré používajú Android Wear.

Ak ste fanúšikom moderných technológií a používate tento stále populárnejší doplnok, Tatra banka vám ako prvá na Slovensku ponúka takúto bankovú aplikáciu.

Najdôležitejšie údaje máte na ruke

Čo vidíte na displeji hodiniek? Prakticky tu nájdete dve najsledovanejšie funkcie. V aplikácii je k dispozícii váš aktuálny zostatok na preferovanom účte a prehľad posledných pohybov. Okamžite tak máte pred sebou jasný obraz o stave svojich financií.

Je to rýchle a navyše na Slovensku unikátne.

Ďalšie nové zmeny sa dotkli už štandardnej aplikácie, ktorú nájdete vo svojich mobilných telefónoch.

Veľkou novinkou je takzvaná push notifikácia, ktorá vás upozorní, ak dostanete od banky správu, napríklad o nezrealizovaní platobného či trvalého príkazu alebo o zmenách v prečerpaní na vašom účte. To znamená, že na smartfóne sa vám zobrazí okamžité upozornenie.

Banka vo vašom vrecku

Ďalšou veľmi šikovnou funkciou sú nové interaktívne grafy pri bežnom účte či jednorazová platba z trvalého príkazu. Ak sa vám náhodou stane, že trvalý príkaz sa nezrealizuje, môžete takto presne nastavenú platbu vrátane všetkých detailov poslať jednorazovo aj z telefónu.

Keďže sa mobilný telefón stáva „vašou malou bankou“ vo vrecku, aplikácia teraz dovolí zobraziť detailnejšie informácie aj o doplnkovom dôchodkovom sporení. Teda pokiaľ vám ho spravuje Tatra banka.

Navyše všetky pohyby na účte teraz môžete okamžite zdieľať, čo je zaujímavá pomôcka napríklad pre podnikateľov.

Vybraný pohyb na účte sa exportuje do PDF a ten sa môže odoslať e-mailom na vybranú adresu. Majiteľom kreditných kariet sa v novej aplikácii otvárajú ďalšie možnosti. A to vďaka funkcii, ktorá umožňuje posielanie platieb z karty rovnako ako z bežného účtu. Využívať ju tak dokážu ešte viac ako doteraz.

Aplikácia, ktorá už teraz obsahuje napríklad Spending report, špeciálne prostredie pre tablety, alebo možnosť vyberať peniaze z bankomatu, je tak opäť na vyššej úrovni. Stiahnuť si ju môžete pre operačný systém AndroidiOS.

 
 

Mohlo by vás zaujímať