Článok

 

Prečítajte si, ako vám Tatra banka šetrí čas

Prinášame vám tri jednoduché triky, ktoré vás naučia používať bankomat cez mobil, platiť bezkontaktne či posielať peniaze priamo na telefóne čísla.

Moderné technológie nám zjednodušujú život a posúvajú naše možnosti ďalej. Pozrite sa, ako Juraj využíva možnosti Tatra banky, ktoré dokážu ušetriť čas, sú jednoduché a navyše úplne bezpečné.

1. Výber z bankomatu mobilom

Napríklad také obyčajné vyberanie peňazí z bankomatu. V prípade, že sa chystáte použiť bankomat, ktorý prevádzkuje Tatra banka, stačí si vybrať mobilný telefón z vrecka a spustiť aplikáciu. Samozrejme, tú od Tatra banky. Po zadaní vášho PIN kódu si vyberiete položku - výber z bankomatu.

Zatiaľ čo Juraj prichádza k bankomatu, vyberie si sumu, ktorú potvrdí, a dostane šesťmiestny kód. Po príchode k bankomatu len stlačí akékoľvek tlačidlo po stranách obrazovky, zadá kód a dostane do rúk peniaze. Všetko asi v priebehu desiatich sekúnd. Juraj si teda skrátil čas strávený pri bankomate približne na tretinu.

2. Bezkontaktné platby

Ďalšia možnosť, ako si spríjemniť deň, je rýchle bezkontaktné platenie. Tatra banka v súčasnosti ponúka dva spôsoby, ako využívať túto možnosť. Buď máte kompatibilný telefón (viac v tomto článku), alebo využívate bezkontaktnú platobnú kartu.

Sieť terminálov, ktoré dokážu spracovať túto platbu, je na Slovensku veľmi rozšírená a stojí za ňou najmä Tatra banka. A tak Juraj pri platbe kartou v obchode, na čerpacej stanici či kdekoľvek inde len priloží svoju kartu a v priebehu sekundy zaplatí. A to pri menších sumách - do 20 eur aj bez zadávania PIN kódu. Pri vyšších len klasicky zadá svoj PIN kód do terminálu bez toho, aby ste doň museli vkladať kartu.

3. Viamo

No a tretia jednoduchá a rýchla technológia, ktorú Juraj používa, je Viamo. Tá dokáže poslať peniaze komukoľvek na jeho telefónne číslo. Aplikáciu Viamo si môžete nainštalovať na svoj iPhone, Android, alebo dokonca aj Windows Phone.

Používanie je maximálne jednoduché. Po nainštalovaní a aktivovaní služby ju môžete využívať nielen s priateľmi, ale aj pri platení za služby či tovar. A kde konkrétne? Môžete takto zaplatiť kuriérovi či za zľavnený kupón na známom portáli.

 
 

Mohlo by vás zaujímať