Článok

 

Toto je päť spôsobov, ako vám Tatra banka zjednoduší život

Detaily vytvárajú dokonalý celok. Pozrite sa, ako vyzerá banka 21. storočia.

Postupne môžete zabudnúť na plastové kartičky alebo rozpočítavanie drobných pri platení za obed s kolegom. Ako môže vyzerať jeden deň s vychytávkami od Tatra banky?

Marek je mladý muž, ktorý je zamestnaný vo veľkej spoločnosti a rád využíva praktické možnosti, ktoré mu reálne zjednodušujú každý deň.

1. Ráno cestou do zamestnania si potrebuje vybrať peniaze z bankomatu. Ako kráča k bankomatu, vyberie z vrecka mobil a v aplikácii Tatra banka si zvolí, že potrebuje 100 eur. Aplikácia mu ukáže špeciálny kód, ktorý len zadá po príchode k bankomatu. S peniazmi v rukách odchádza asi po desiatich sekundách. Platobnú kartu do bankomatu vkladať nemusel. Táto unikátna funkcia je dostupná na všetkých bankomatoch, ktoré vlastní Tatra banka. Celá operácia je navyše úplne bezpečná. Stačí si len v aplikácii nájsť položku na výber z bankomatu a postupovať podľa pokynov.

2. Po obede v reštaurácii Marekovi a jeho kolegom vystavia spoločne jeden účet. On ale namiesto toho, aby hľadal a skladal drobné, použil službu Tatra banka VIAMO a poslal peniaze na telefónne číslo kolegu. Pri platbe cez službu Tatra banka VIAMO stačí vyplniť len dve položky. Komu a koľko. Poznámka k platbe je dobrovoľná.

3. Cestou domov sa Marek zastavil v obchode po zopár maličkostí. Pri pokladni v nákupnom centre však nevyberá peňaženku, ale telefón. Spustí špeciálnu aplikáciu Mobilné platby a zaplatí nákup v zlomku sekundy. Jednoduché, rýchle a spoľahlivé. Marek tak nemusí stále hľadať peňaženku a manipulovať s kartou. Stačí len „zamávať“ mobilom.

4. A v zápätí telefón aj využije. Počas toho, ako telefonuje do kontaktného centra DIALOG Live, si pracovníčka overí jeho identitu len na základe hlasu pomocou služby Hlasová biometriaTB. Pri základnej identifikácii tak napríklad nemusí použiť kartu ani čítačku. Kým vysvetľuje pracovníčke svoju požiadavku, systém ho zatiaľ pohodlne identifikuje.

5. Večer si Marek vezme do rúk tablet, kde si prejde svoje posledné výdavky pomocu služby Spending ReportTB. V rámci nej sa výdavky automaticky triedia do kategórií a v grafe sa prehľadne zobrazí, kam išlo najviac finančných prostriedkov. Okrem toho si Marek dokáže kategórie v službe Spending ReportTB prispôsobovať podľa seba.

 
 

Mohlo by vás zaujímať