Článok

Aplikácia Tatra banka

Aplikácia Tatra banka si rozumie s väčšinou telefónov

Internet banking a rôzne jeho funkcie si už rozumejú aj s mobilným systémom Windows Phone

Mať prehľad o svojich financiách cez bankové aplikácie je jednou z možností chytrých telefónov, vďaka ktorým získali na popularite. Trh má momentálne pod palcom Google a jeho Android, druhým sú iPhony so systémom iOS. Na treťom mieste je ale Windows Phone a Tatra banka už aj majiteľom týchto smartfónov ponúka svoju aplikáciu a ďalšie služby.

Počet značiek, ktoré vyrábajú smartfóny aj s Windows Phone, sa stále rozrastá. Okrem Lumií od Microsoftu ho nájdete v smartfónoch od HTC, Huawei, Samsungu alebo Prestigia.

Windows Phone ponúka veľmi prehľadné grafické prostredie s rôznymi praktickými gestami. Tomu sa vhodne prispôsobila aj aplikácia Tatra banka. Prehľady o účtoch alebo zadávanie transakcií je v podobe veľkých dlaždíc a prehľadných ikon.

Momentálne sú pre Windows Phone dostupné takmer všetky dôležité elektronické funkcie a služby, ktoré má Tatra banka v ponuke. Windows Phone sa dá použiť na prehľad o účtoch, na vybavovanie platieb, výber z bankomatu či prehľad pobočiek na mape. Dostupná je aj obľúbená forma platieb pomocou naskenovania QR a čiarového kódu. Nechýba praktický kurzový lístok alebo pre niektorých klientov nonstop predschválený spotrebný úver.

Pre Windows Phone je možné nainštalovať aj aplikácie Čítačka na autentifikáciu a potvrdzovanie platieb a tiež Tatra banka VIAMO, teda posielanie peňazí cez mobil na telefónne číslo známeho.

Známu službu už hádam pozná každý, stačí zvoliť sumu a telefónne číslo príjemcu. Jemu príde SMS s touto informáciou. Ak už je vo VIAMO registrovaný, peniaze idú rovno na účet. Ak nie, dostane pokyny, ako sa k peniazom dostať.

Aj aplikácia Tatra banka VIAMO je graficky upravená tak, aby jej používanie bolo pre majiteľov Windows Phone smartfónov prirodzené. 

 
 

Mohlo by vás zaujímať