Článok

Aplikácia Tatra banka

Tatra banka má novú aplikáciu pre Windows Phone

Už aj majitelia smartfónov so systémom od Microsoftu budú môcť používať internet banking

Operačný systém Windows Phone je veľmi intuitívny, prehľadný a graficky unikátny. No aj tak si nachádza fanúšikov pomalšie. Jednoducho Android a iOS tu boli skôr. Tatra banka však sleduje vývoj na trhu mobilných telefónov medzi svojimi klientami a prináša svoju hlavnú mobilnú aplikáciu aj pre Windows Phone. Hneď po uvedení bude mať takmer všetky funkcie, ktoré poznajú jej používatelia z verzií pre Android a iOS.

Aplikácia Tatra banka pre Windows Phone bude využívať všetky benefity tohto systému. Teda prehľadné ponuky, dobre čitateľné písmo a navigáciu pomocou gest. Fungovať bude od verzie Windows Phone 8.

Po funkčnej stránke Windows Phone aplikácia Tatra banka ponúkne tie najpoužívanejšie funkcionality ako platby v eurách aj do SEPA krajín, prehľad účtov a zostatky na nich, samozrejme detaily pohybov na účtoch. Podobne aj správu kreditnej karty s možnosťou zaplatiť jej dlžnú sumu.

V menu aplikácie nájdete aj praktické pomôcky ako skener poštových poukážok a faktúr, aktuálny kurzový lístok alebo mapu s pobočkami a bankomatmi Tatra banky. Súčasťou je aj možnosť požiadať cez Windows Phone o predschválený spotrebný úver, ktorá funguje nonstop 24 hodín, 7 dní v týždni pričom peniaze má klient na účte do niekoľkých minút. Zachované budú, samozrejme, aj všetky doteraz známe bezpečnostné prvky.

Postupne budú pribúdať ďalšie obľúbené funkcie a možnosti zatiaľ dostupné len pre Android a iOS ako napríklad výber hotovosti z bankomatu cez mobil alebo trvalé príkazy. Majitelia Lumií a pár ďalších smartfónov so systémom Windows Phone už majú ďalšiu možnosť ako si zjednodušiť správu svojich financií. Stačí si stiahnuť novú bezplatnú aplikáciu Tatra banka v obchode Windows Phone Store.

Mimochodom, pravdepodobne sa bude musieť jemne zmeniť popis tejto aplikácie. Nie zo strany Tatra banky. Ale začínajú kolovať zatiaľ neoficiálne správy, že do konca roka Microsoft premenuje všetky svoje operačné systémy na jednoduché „Windows“. Má to byť výsledok novej filozofie prepájania mobilnej a počítačovej platformy.

 
 

Mohlo by vás zaujímať