Článok

Aplikácia Tatra banka

Výber z bankomatu mobilom

Tatra banka má ako prvá banka na Slovensku funkciu výberu hotovosti z bankomatu pomocou smartfónu

Keď Tatra banka zaviedla bezkontaktné mobilné platby, získala si sympatie všetkých nás, majiteľov smartfónov. S príchodom tejto novej technológie však úplne prirodzene rozvírila otázku: Kedy budem môcť svojím mobilom tiež vyberať hotovosť? Nedala nám moc času na premýšľanie a pripravila jasnú odpoveď. Na naše veľké potešenie, už menšie potešenie falšovateľov platobných kariet, predstavila výber z bankomatu mobilom.

Výber z bankomatu mobilom je názov novej funkcie, ktorú si môže užiť každý, kto používa mobilnú aplikáciu Tatra banky. Nezľaknite sa, z mobilu vám bankovky vychádzať nebudú. Ale skráti vám čas pri manipulácii s bankomatmi Tatra banky. Mimochodom, je ich na Slovensku viac ako 300. V podstate je to niečo ako prenesenie obrazovky bankomatu na displej mobilu. Funguje to takto. Po prihlásení sa do aplikácie Tatra banka prejdete do novej záložky „Výber z bankomatu“. Následne si zvolíte jednu z najčastejšie vyberaných súm alebo zadáte vlastnú. Denný limit aj limit na jeden výber je 200 eur.

Ak máte v Tatra banke viac účtov, môžete si vybrať, z ktorého chcete peniaze vyberať. V ponuke je aj možnosť vytlačiť potvrdenku a zadať vlastnú poznámku, ktorá sa potom zobrazuje v Internet bankinguTB. Pri bankomate stačí už len stlačiť ktorékoľvek tlačidlo po okrajoch obrazovky a prepísať unikátny 6-miestny numerický kód, ktorý vygenerovala aplikácia. A nezabudnúť vybrať bankovky.

Ako sa dá táto funkcia využiť v bežnom živote? Napríklad zaparkujete na ulici a ešte v aute si pohodlne vygenerujete kód na výber hotovosti. Dokráčate k neďalekému bankomatu, zadáte kód z aplikácie a hotovo. Iný príklad: v obchodnom centre stojí pred bankomatom pár ľudí. Kým si oni vybavujú svoje výbery na bankomate, vy si nastavujete parametre výberu na mobile. Keď na vás príde rad, pár kliknutiami ste vybavení.

Samozrejme, aj pri tejto funkcii sa dbalo na bezpečnosť. Vygenerovaný kód je platný len 20 minút od jeho vytvorenia. Vypli ste si medzitým aplikáciu? Po jej opätovnom spustení nájdete kód v záložke História. Ak treba, kód sa dá aj zrušiť. Napríklad v prípade, ak medzitým zistíte, že hotovosť nepotrebujete, pretože si váš holič už konečne zriadil terminál. A dokonca akceptuje aj bezkontaktné platby :).

 
 

Mohlo by vás zaujímať