Článok

Aplikácia Tatra banka

Mobilné bankovníctvo znovu o niečo jednoduchšie

Mobilná aplikácia Tatra banky v novej verzii prináša nové funkcie a uľahčuje tie pôvodné.

Ak ste klientom Tatra banky a nepoužívate jej mobilnú aplikáciu, zbytočne sa pripravujete o možnosť zjednodušiť si svoje každodenné bankovníctvo. Stačí pár klikov niekde v parku alebo v kaviarni a môžete si skontrolovať zostatok, či vybaviť prevod bez chodenia na pobočku alebo zapínania počítača. Samozrejme, veľmi dôležité sú aj otázky bezpečnosti. Vynovená aplikácia Tatra banka sa zamerala práve na zvýšenie pohodlia pri zachovaní stále rovnakej úrovne bezpečnosti.

Noviniek je hneď niekoľko. Najprv prídete do kontaktu so zmenou v prihlasovaní. Namiesto 8-miestneho bezpečnostného kľúča sa po novom do aplikácie odteraz budete prihlasovať 4-miestnym PIN kódom, podobne ako pri platobných kartách. Každý musí uznať, že je ľahšie zapamätať si štvorčíslie. Bezpečnosť zostáva zachovaná rovnaká ako pri pôvodných dlhších kódoch, nakoľko došlo k zmene spôsobu overovania v prihlasovaní.

Komunikácia medzi aplikáciou a bankou je šifrovaná a po troch zlých zadaniach PIN kódu sa aplikácia rozpáruje s účtom používateľa a je tak nepoužiteľná.

Ak ešte nemáte aplikáciu Tatra banka spárovanú, budete ešte raz a naposledy potrebovať fyzickú Kartu a čítačkuTB. Ak už aplikáciu používate, stačí si z príslušného aplikačného storu stiahnuť aktualizáciu aplikácie Tatra banky, prihlásiť sa pôvodným 8-miestnym bezpečnostným kľúčom a následne si zvoliť svoj nový 4-miestny PIN kód bez dodatočného použitia Karty a čítačkyTB. Následne už stačí na prihlasovanie len štvormiestny PIN kód.

Ako pri všetkých PIN kódoch aj tu si treba pamätať, že pri jeho zadávaní by nemal niekto nazerať cez vaše plece a neodporúčame vyberať príliš jednoduché čísla ako 1111, 1234 a podobne. A už asi netreba pripomínať, že všetky snahy o bezpečnosť sú stratené, ak si PIN napíšete na papierik a vložíte do peňaženky alebo nalepíte na monitor. V prípade odcudzenia zariadenia či obavy z prezradenia prihlasovacích údajov, okrem možnosti kontaktovania banky, existuje vždy možnosť aplikáciu na diaľku z desktopového zariadenia deaktivovať v Internet bankinguTB. Aplikáciu Tatra banka môžete používať až na 4 rôznych zariadeniach súčasne.

K ďalším novým funkciám patrí aj vylepšený skener poštových poukazov a faktúr, ktorý už dokáže prečítať nie len čiarové a datamatrixové kódy, ale aj dohodnutý štandard platobných príkazov zobrazených QR kódom. Vzhľadom na tento schvalený štandard ako aj rozšírenosť QR kódov je možné očakávať, že v blízkej budúcnosti vydavatelia faktúr začnú tlačiť na svoje faktúry práve takéto QR kódy.

Praktická je aj nová funkcia Demo. Podobne ako pri Internet bankinguTB na počítači, už aj v mobilnej aplikácii môžete ukázať známemu všetky funkcie aplikácie bez toho, aby ste museli byť prihlásený do aplikácie.

Aplikácia bola tiež optimalizovaná pre iPhone 5, ktorý prešiel na širokouhlý formát. Ovládacie prvky sú tak prispôsobené na pohodlné ovládanie na celom displeji.

Aplikácia Tatra banka je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS, Android a BlackBerry 10.

 
 

Mohlo by vás zaujímať