Článok

Hlasová biometriaTB

Hlasová biometriaTB: Na vybavenie úveru vám stačí iba hlas

Za službou DIALOG Live sa schováva oveľa viac, než len nejaký helpdesk

Nie každý má čas riešiť svoje finančné záležitosti navštívením pobočky banky. Internet banking je praktický a jednoduchý, no stále sa nájde skupina ľudí, ktorá ho jednoducho nechce alebo nevie používať. Jednoduchou, prehľadnou a flexibilnou možnosťou ako spravovať všetky svoje účty, úvery, karty a podobne ponúka telefonický rozhovor cez službu DIALOG Live. S novou technológiou Hlasová biometriaTB je navyše identifikovanie ešte rýchlejšie.

Pri prvej aktivácii Hlasovej biometrieTB si vás operátor overí ešte cez Kartu a čítačkuTB. Potom nasleduje krátky rozhovor, počas ktorého špeciálna technológia založená na matematických algoritmoch analyzuje a uloží vzorku vášho hlasu. Pri ďalšom telefonáte už nie je potrebné nič nastavovať ani vypisovať, či hovoriť heslá.

Tento systém sa nedá oklamať, pretože nerozpoznáva čo hovoríte, rozpoznáva váš hlas. Netreba mu diktovať žiadne vopred dohodnuté heslá alebo odpovede na bezpečnostné otázky. Jednoducho vás pozná po hlase, tak ako vy spoznáte na živo alebo cez telefón všetkých svojich blízkych.

Hlasová biometria sa nedá oklamať tak ľahko ako ľudské ucho. Do úvahy berie aj parametre ako zvuk, tempo či vzor.

Potom už ide všetko ako po masle. Operátor vie, kto volá, systém presne určí, či ste to vy a môžete robiť kopec finančných úkonov. Jednoduchým rozprávaním v telefóne môžete zadávať prevodné príkazy či inkasá, blokovať a spravovať platobné karty a spravovať elektronické služby. Cez DIALOG Live si viete vybaviť Bezúčelový úver ClassicTB, ak zrazu potrebujete hotovosť na výhodnú kúpu auta od suseda. Výsledok schválenia sa dozviete do 24 hodín. Bez nutnosti chodiť do pobočky a len vďaka vášmu hlasu si môžete založiť sporenie a popritom nastaviť trvalý príkaz. Možnosti služby Hlasová biometriaTB oceníte v rôznych situáciách. Nie je problém mať pod kontrolou aj vaše termínované vklady alebo založiť si doplnkové dôchodkové sporenie.

Pre niekoho zaujímavým bonusom môže byť aj to, že telefonovať na DIALOG Live sa dá aj cez počítač, podobne, ako napríklad pri Skype. Nehovoriac o tom, že táto služba funguje nonstop sedem dní v týždni.